Ola i Mateusz – Produkty DELIXIRUM #3
26 stycznia 2022
Realizacja partnera – Viwaldi Car Detailing
8 lutego 2022

Przywróć blask Twego auta – domowym sposobem

Przywróć blask Twego auta – domowym sposobem

Detailing to zestaw zabiegów, których celem jest upiększenie, renowacja oraz zabezpieczenie wewnętrznych oraz zewnętrznych elementów samochodu by jak najdłużej pozostały w idealnym stanie. Ale elementem detailingu jest również późniejsza prawidłowa pielęgnacja pojazdu jest bardzo ważna by cieszyć się z efektów prac przez wiele lat. Wiele osób uważa, że to przesada, inni znów uważają, że to konieczność i inwestycja na przyszłość… Jak zwykle prawda leży gdzieś po środku, ale jedno jest pewne – warto poświęcić kilka chwil uwagi naszym pojazdom by móc cieszyć się ich pięknym wyglądem przez długi czas. Każdy pojazd zawiera elementy z tworzyw sztucznych, plastiku zarówno we wnętrzu jak i na zewnątrz. Elementy te dodają uroku pojazdom zwłaszcza gdy są nowe i zachowały swój pierwotny blask i kolor. A co w przypadku gdy nasze auto ma już kilka lat, a słońce i chemia na myjni zrobiła swoje i plastiki zaczynają blaknąć..?!?! Są proste sposoby na ich odnowienie i przywrócenie im dawnego wyglądu i wbrew pozorom nie wymagają one wielotysięcznych nakładów. Poniżej przedstawimy Wam sposób jak zadbać i odnowić elementy z tworzyw w zaciszu domowego garażu.
Pierwsza podstawową rzeczą jest dokładne oczyszczenie powierzchni z brudu oraz pozostałości wszelkiej maści „natłuszczaczy” które maskują brud, a czasem nawet go warstwują. By prawidłowo to zrobić należy najpierw umyć element ciepłą wodą z szamponem samochodowym, spłukać i przystąpić do czyszczenia właściwego z użyciem specjalnego środka do czyszczenia plastików. W tym celu musimy użyć pędzelka lub szczoteczki z miękkim włosem oraz DELIXIRUM Amethyst APC. Jest to dedykowany środek do czyszczenia elementów z tworzywa jak również i winylu. Wystarczy nanieść niewielka ilość preparatu na pędzelek lub szczoteczkę, a następnie ruchami kolistymi delikatnie czyścić powierzchnię. Po zabiegu czyszczenia wycieramy czyszczona powierzchnię fibrą, usuwając pianę powstałą w czasie pracy wraz z zanieczyszczeniami. Po oczyszczeniu zobaczymy wyraźna różnicę w wyglądzie elementów plastikowych.

Jeśli dany element stracił swoją naturalną barwę możemy w łatwy sposób ją odnowić. Do tego procesu potrzebujemy użyć jeden z dwóch produktów DELIXIRUM Spinel Gum&Plastic lub DELIXIRUM OPAL Gum&Plastic Ultimate Conditioner. Różnica między tymi produktami polega na tym, iż DELIXIRUM Spinel jest przeznaczony do bieżącej konserwacji oraz renowacji elementów o niewielkim stopniu uszkodzenia (wyblaknięcia) oraz pozwala uzyskać pół-matowe wykończenie. W przypadku elementów mocniej odbarwionych zdecydowanie lepszym produktem będzie DELIXIRUM OPAL który również pozostawia bardziej błyszczącą powierzchnie. Nanosimy niewielką ilość wybranego preparatu na aplikator gąbkowy lub fibrę i nanosimy równomiernie na oczyszczoną wcześniej powierzchnię. Po naniesieniu preparatu suchą mikro-fibrą polerujemy element do uzyskania zadowalającego efektu, lub wykończenia (pół mat w przypadku dłuższego wypracowania produktu mikro-fibrą). W ten oto łatwy sposób przy użyciu zaledwie dwóch specjalistycznych produktów możemy odnowić elementy z tworzyw w naszym samochodzie zarówno tych zewnętrznych które są „wizytówką” naszego pojazdu, jak również elementów wewnątrz pojazdu, a nawet komorze silnikowej! Dodatkowo preparat DELIXIRUM SPINEL oraz DELIXIRUM OPAL świetnie nadają się do odżywiania i konserwacji elementów gumowych (uszczelki) jak również jako „czernidło” do opon – nadając im fabryczny wygląd. Profesjonalne preparaty które w kilka chwil przywrócą piękno twojego pojazdu.