Sealant? Top Coat? – Delixirum Quartz Top Coat
27 września 2021
DELIXIRUM Golden Rims – Ola i Mateusz – Produkty DELIXIRUM #1
8 grudnia 2021

Powłoka powłoce nie równa – Czym różnią się produkty na rynku?

W dzisiejszym artykule bierzemy na tapetę skład butelki zawierającej powłokę ceramiczną i jej aspekty funkcjonalne. Mimo zapewnień producentów i prześcigania się w kwestii walorów (które omówimy w innej części naszego bloga), koniec końców detailer trzyma w ręce produkt składający się z mieszanki ceramicznej oraz rozpuszczalnika.
Aby powłoka związała się z powierzchnią niezbędne jest odparowanie rozpuszczalnika, który jest nośnikiem właściwego materiału. W zależności od potrzeb i przeznaczenia produktu producenci określają proporcje ceramika <> rozpuszczalnik. No więc jak sytuacja wygląda w Delixirum? Czym różnią się nasze powłoki i co je charakteryzuje?

Delixirum Individual – Kiedy liczy się prostota

Skład powłoki Delixirum Individual został skomponowany z myślą o maksymalizacji prostoty aplikacji. Nakładanie powłoki jest proste i przyjemne, długi czas odparowania minimalizuje ryzyko popełnienia błędu. W przypadku tego produktu konieczne jest warstwowanie w czasie nie szybszym niż 3 godziny. W tej cenie nie ma na rynku prostszej w aplikacji powłoki.

Delixirum Silver – Stężenie optymalne dla jednej warstwy, do 2 lat wytrzymałości


Założeniem przy opracowaniu formulacji chemicznej Delixirum Silver była tolerancja na warunki otoczenia. Dlaczego to takie ważne? Powłoka Silver jest dostępna dla praktycznie każdego zainteresowanego studia detailingu. Niestety mniejsze studia czy wręcz „garaże” pasjonatów pracujących na okolicznościowe zlecenia nie mają infrastruktury z podziałem na stanowiska Mokre/Suche oraz odpowiedniej wentylacji czy ogrzewania. Właśnie dla nich został opracowany Delixirum Silver, utwardzający się w dolnej granicy od 11ºC, z czasem odparowania w tempetarurze 21ºC poniżej 10 godzin. Ostatnim i największym atutem jest prostota i szybkość aplikacji. Jedna warstwa i minimalny opór przy docieraniu. Taka właśnie powinna być codzienna powłoka.
Delixirum Gold – Król wydajności, polecany dla pracowitych.

Powłoka Gold to kompromis w ujęciu cena/jakość. W konkurencyjnej rynkowo cenie dostajemy niemal maksymalne dopuszczalne technologicznie stężenie SiO2. Jakość Powłoki Gold Broni się sama a dzięki jednej warstwie oszczędzasz czas i pieniądze na aplikacje. Większe stężenie pochodnych krzemu oraz składników polimerowych używanych między innymi do produkcji folii ochronnych gwarantuje odporność na ekstremalnie niskie i wysokie temperatury. Aplikacja powłoki Gold wymaga wprawy -więc rozpoczynając przygodę z detailingiem radzimy wybrać słabszy produkt. Wydłużony czas utwardzania, wymagana odpowiednia temperatura nakładania oraz schnięcia, a na sam koniec nieco trudniejsze docieranie niż w przypadku powłoki Silver. Rachunek wyrównuje się jednak przy cenie aplikacji narzuconej z góry, co rekompensuje większy nakład pracy.
Delixirum Platinum – Kiedy Gold to za mało

Kiedy kończą się możliwości popularnych powłok, do akcji wkracza Platinum – z technologia inną niż Silver czy Gold. Aby zmaksymalizować ilość Krzemu zastosowaliśmy formulacje z domieszką środków lakierniczych., co znacznie podniosło efekt szklistości i ułatwiło rozprowadzanie. Bez modyfikacji w składzie nie udało by się w ogóle rozprowadzić tak gęstej powłoki. Ten produkt dzięki niskiej wartości przyciemnienia sprawia,że widoczny jest efekt „oblania szkłem” Polecamy szczególnie do klasyków i kanciastych samochodów lat 80” – Robi robotę. Mimo,iż zapach powłoki nie odrzuca – należy zawsze pamiętać o maseczce!


Delixirum Black – Polski akcent w światowych trendach, Grafenowy majstersztyk.Nasze najnowsze dziecko w ofercie powłok ceramicznych. Mieszanka nastawiona na maksymalną twardość, szklistość oraz poprawę głębi koloru. Innowacyjne jest zastosowanie Grafenu – który wiąże całość powłoki w strukturę przypominająca plaster miodu. Ponadto w składzie znajdziemy chemiczną żywicę wypełniająca luki, która poza wiązaniem z podłożem zapewnia ultra-szybką utwardzalność. Utwardzalność powierzchniowa jest osiągalna po 8 godzinach w temperaturze pokojowej. Natomiast pełna utwardzalność produktu do poziomu 10H występuje po 5 dniach. Dla porównania – Pełna utwardzalność powłoki Gold do parametru 9H następuje po ok. 12 dniach. Na tym nie koniec innowacji – Mając na celu połączenie tych 2 składników, musieliśmy zrezygnować ze stosowanych do tej pory substancji rozpuszczających. W tym momencie poczujesz to, czym charakteryzują się topowe powłoki na świecie– zapach sprawia, że nie zapomnisz o maseczce.
Wyzwaniem przy tych parametrach jest niewątpliwie powierzchnia nakładania. Detailerzy wierzący w swoje umiejętności często nakładają cały element przed dotarciem – w przypadku Delixirum Black sugerujemy kurczowo trzymać się powierzchni 30 x 30 cm. Pamiętajcie również o warstwowaniu – Jest w przypadku powłoki Black – ZABRONIONE ! Ciekawostka: Osadzający się grafen nadaje po aplikacji efekt przyciemnienia nawet do 5% w zależności od rodzaju lakieru.
Delixirum Service – czyli twoja wartość dodana
Powłoka serwisowa to produkt przeznaczony wyłącznie dla autoryzowanych partnerów. Stworzony aby ułatwić serwis powłoki – niezależnie czy powłokę należy uzupełnić czy też podbić szklistość. Niezależnie od rodzaju serwisu należy lekko spolerować powierzchnię oraz odtłuścić przy pomocy Azure IPA. Delixirum Service to wydajność i cena, bez zbędnych dodatków. Pamiętaj aby po serwisie nałożyć warstwę Indigo Booster lub w przypadku Delixirum Black – dorzucić dwie warstwy Quartz Top Coat. Po takim zabiegu serwisowym zarówno szklistość jak i hydrofobowość utrzymają się z powodzeniem kolejne 12 miesięcy.

Na koniec – pamiętajcie o najważniejszej zasadzie podczas aplikacji powłok: Każdą z naszych powłok należy energicznie wymieszać około 1 minutę przed rozpoczęciem pracy.

Jakie są wasze odczucia z używania powłok Delixirum? Czy zauważyliście różnice? Zachęcamy do dyskusji !